16 Dec

Čo je to vlastne DIGITAL SIGNAGE?

Tiež poznáme pod názvom informačný panel, digitálna reklama, digitálny pútač, video reklama, infokanál, E-billboard, E-poster, videoboard, dynamická reklamná sieť…

Digital Signage má mnoho názvov, ale v princípe ide o formu dynamickej komunikácie používaním LCD obrazoviek, dotykových obrazoviek alebo projektorov vo verejných priestoroch. Poskytuje dynamickú podporu predaja ako korporátne komunikačné zariadenie, reklamný nástroj, alebo digitálne menu.
Digital Signage v kombinácii s dotykovým displejom predstavuje tiež dynamické “Point of Sale”, „Point of Purchase“, alebo „Point of Information“ riešenia.
Ako funguje celá sieť obrazoviek?

ds

 

ONELAN je vízia pre sieť digital signage obrazoviek alebo panelov, ktorá funguje ako špecializovaná sieť minipočítačov, ktoré navzájom spolupracujú na hlavnej a dôležitej úlohe: Poslať na vybranú obrazovku presne to, čo treba, a presne vtedy kedy treba.
Každá obrazovka (alebo sústava “klonovaných” obrazoviek) je prepojená prostredníctvom NTB (Net-Top-Boxu) na sieť (Internet, alebo Intranet), čo umožňuje kedykoľvek upraviť zobrazovaný obsah. Všetky funkcie ovládate vzdialene, jednoducho pripojením sa na webové rozhranie centrálnej NTB stanice (tzv. Publishera) cez obyčajný prehliadač. Pristupovať je možné jednotlivo aj na ostatné Net-Top-Boxy Onelan.
NTB dokáže oveľa viac ako obyčajný prehrávač!

Tradičné riešenia pre prehrávanie multimediálneho obsahu na obrazovke poznáte. Dokonca ste sa už stretli s jednoduchými prehrávačmi pre digital signage určenými pre jednu obrazovku, ale tam ich schopnosti a možnosti zvyčajne končia. Kde však iní končia, my začíname. Môžete si naplánovať kedy sa Váš mediálny obsah bude zobrazovať v špecifický čas, aby bola oslovená cieľová skupina ľudí podľa Vášho výberu. Môžete kombinovať rôzne formáty – od obyčajného textu, obrázkov až po animácie videá a streamy. Môžete dovoliť lokálnemu užívateľovi publikovať na časti obrazovky alebo sústave obrazoviek aktuálnu informáciu. A napokon, môžete sa prostredníctvom siete NTB Onelan deliť o obsah a naplánované úlohy s ostatnými – prijímať alebo odosielať obsah aj jeho časový rozvrh automaticky kdekoľvek.ONELAN Net-top-box si vie skopírovať obsah médií od druhého NTB cez sieť. Túto schopnosť nazývame ako “Manažér kanálu”, ktorý umožní rovnakej multimediálnej prezentácii aby bola zobrazená nielen na viacerých obrazovkách lokálne ale i na viacerých aj veľmi vzdialených miestach.

Zdielať článok